Prostota i minimalizm to dominujące cechy stylu skandynawskiego. Mimo że stałe zagościł w wielu domach i ludzie chętnie czerpią z jego elementów podczas urządzania wnętrz, to nic nie wskazuje na to, żeby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Trudno szukać w aranżacjach utrzymanych w tej tematyce przypadkowości, z którą można się zetknąć w mieszkaniach urządzonych np. w stylu boho. Ludzie, ceniący spokój ducha, połączenie z naturą i relaks, którego można zaznać tylko w domowym zaciszu, nie wyobrażają sobie aranżacji mieszkania w innym stylu.

Skandynawskie wnętrza – dla kogo?

Polecany osobom poszukującym w życiu równowagi i wyciszenia. Ceniącym ponad wszystko przytulność, którą uzyskuje się poprzez zastosowanie we wnętrzach różnorodnych tkanin i poduszek, a także pledów w kolorach ziemi. Mimo że kolory, które stosuje się podczas aranżacji, są jasne, a formy, jakie mają meble w stylu skandynawskim, są proste, to i tak wnętrze sprawia wrażenie przytulnego. Dzieje się to dzięki tkaninom, o ile są umiejętnie dobrane.

Styl skandynawski – jakie kolory?

Prym we wnętrzach urządzonych w tym stylu wiodą stonowane barwy. Dominuje biel i to w różnych odcieniach, a także szarości i beż. Barwy te są bazą i to niezwykle wdzięczną, bo do tych barw łatwo dobrać ciekawe dodatki. One również powinny być w pastelowych, jasnych barwach. Wyjątkiem jest ciemny odcień niebieskiego, który wyjątkowo dobrze wkomponowuje się w skandynawskie wnętrza. Nieodłącznym elementem jest też drewno, zwłaszcza te w stanie surowym.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *